Islas Ballestas a rezervace Paracas

Po deštivém trekování v Huarazu jsme se rozhodli, že je třeba se taky někde ohřát na sluníčku a tak padlo rozhodnutí, že se vydáme na lachtany, tučňáky a pelikány k ostrovům Islas Ballestas.

DSC_0230

Ostrovy mají být něco ve smyslu Galapágy pro chudé. To znamená, že zde žije spousta zvířat, co se nebojí lidí, nechá se fotografovat, dá se zde potápět a vůbec toho tu má být spousta k vidění. Zas takový hit to ale není. Galapágy jsou jen jedny a těm se nic nevyrovná a ani nepřiblíží, takže ty někdy příště.

Nicméně jsme se sem vydali a úplně zklamaní jsme nebyli. U agentury jsme si zakoupili výlet lodí k ostrovům Ballestas, kde je ptactvo a další zvířata nejkoncentrovanější. Jsme cestovatelé a cestujeme batůžkářským stylem, což přináší i to, že většinou přicházíme do styku s podobnou sortou lidí jako sme my. Je skvělé vyměňovat si informace jak a kde se levně najíst, jak se kam dostat, kde přespat, co stojí za shlédnutí a co vynechat, a jak nejefektivněji procestovat jaký kus kontinentu zalevno. U výletů organizovaných agenturou takovéto lidi potkáte velmi zřídka, spíše vůbec. A tak jsme se dostali do spárů vystajlovaných a upravených turistů, s ženami na podpatkách a muži hladce oholenými, pro které byl tento výlet jedním z největších dobrodružství roku a kteří nás notně štvali. Všechno jim strašně dlouho trvalo a vůbec, to se musí vidět a hlavně zažít.

Nacvaklá loď turistama

Nacvaklá loď turistama

Taky jsme dostali oranžovou vestu...abychom se neutopili?

Taky jsme dostali oranžovou vestu…abychom se neutopili?

Pelikán

Pelikán

První zastávka byla u candelabry, o které se toho moc neví. Něco na způsob obrazců v Nazce.

Jakub: prý to mohlo sloužit jako navigace pro lodě nebo pro UFO:-) jen jsme nepochopili, jaktože to již dávno nezavál písek a jestli to třeba nějak udržují…

Kandelábra

Candelabra

A pak už byla jen zvířata. Spousta tuleňů plavajících, oplalujících se na pláži, nepřeberné množství různých druhů ptáků, včetně pelikánů a několik tučňáků. Přestože jsme kolem nich kroužili jak vosy kolem bonbonu, nechali se svorně fotit. Úplně jiný zážitek pozorovat všechny ty živočichy, co známe snad jen z knih a ZOO, ve volné přírodě. Cestou zpět na pevninu jsme viděli delfíny, jak skáčou, předvádí se a užívají si slunného dne a naší pozornosti.

Spousta ptáků

Spousta ptáků

Tučňáci

Tučňáci

Lachtan se předvádí

Lachtan se předvádí

A tady se lachtani opalují na pláži

A tady se lachtani opalují na pláži

Rybářská loď

Rybářská loď

Kousíček od městečka Paracas se nalézá park stejného jména. Jezdí se sem kvůli písečným dunám, poušťi, pustině, nádherným mořským zálivům a útesům. Krajina je tu okouzlující. Nekonečně písku, vítr a pražící slunce. Místo, kde by člověk nechtěl skončit sám bez vody a dopravního prostředku. Z toho horka se až motala hlava.

DSC_0292

DSC_0284

DSC_0311

Čas na meditaci

Čas na meditaci

A další písečný útes

A další písečný útes

Navštívili jsme i muzeum, ve kterém nás poučili, že tektonické desky se tu hýbají 3 centimetry ročně. Že tu nalezli fosílie a známky pravěkých živočichů. Byli zde vyobrazeni snad všichni ptáci co tu žijí a různé druhy delfínů. A spousta dalších mouder.

A jedna společná u muzea

A jedna společná u muzea

Všude jen písek...

Všude jen písek…

Posted in Moře, Outdoor, Peru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *