První seznámení se Srí Lankou

Trochu jiná Asie nás dost překvapila. Přestože jsme dopředu tak nějak věděli, že se tu jí rukama, všude je plno lidí a WC papír je vzácností, stejně jsme nechápavě koukali, když jsme poprvé navštívili typicky místní jídelnu v Colombu.

Kokos nám zajišťuje denní příjem tekutin

Kokos nám zajišťuje denní příjem tekutin

Nevěřícně jsme koukali, co to pan před nás položil. Talíř smotanych ryzovych nudlí jsem poznala, zbytek už mi byl záhadou. Přestože skoro všichni tu umí lépe či hůře anglicky, pán do této skupiny nepatřil. Pantomimou jsem ho požádala o příbor. A hle, našel někde velmi hluboko zavrtanou lžíci. Jídlo bylo v každém případě super, pálivé jen trošku, takže ode mě palec nahoru. A to bylo moje poslední jídlo zde, které jsem jedla příbory. Od této chvíle jsem se stala příborníkem v pojídání pravou rukou. (levou se tu totiž utíká zadek)

IMG_5329

Jakub zatím takový hrdina není a vždy dostane nějakou tu uklizenou lžíci. Zato je masterking v jízdě na skútru. Zvládá místní pravidla silničního provozu, jezdí sem tam na červenou, přes dvojitě plnou čáru, ale hlavně umí předjet tuk tuk, autobus i další dva skútry plně obsažené celou rodinou. Najde i půlcentimetrovou mezeru, skrz kterou se dokáže hbitě otočit do protisměru a ladně pokračovat v jízdě.

(Jakub, pro rodiče: znáte Mery, půlka z toho není pravda:-))

Tuk tuk

Tuk tuk

Přestože nás skútr baví, na delší vzdálenosti je třeba volit jinou dopravu. První zkušenost s vlakem byla velmi obohacující. Rozhodně nemám v plánu jet nikdy třetí třídou, pokud nechci, aby nám koukala jedna noha z okýnka či celý člověk že dveří (které se tu za jízdy opravdu nezavírají ) Druhá třída nás naučila, že pokud chceme sedět, musíme se o sedadlo patřičně zasloužit a to včasným nástupem. (naskočit ještě do jedoucího vlaku) Další body pro nás.

IMG_20151011_094118

Těším se o nového se naučíme zas zítra.

Trocha kultury z Galle, městečka, do kterého jsme zavítali.

Anglikansky Kostel v Galle

Anglikansky Kostel v Galle

Hradby postavené Nizozemci

Hradby postavené Nizozemci

A Tay dokonce i s trochou trávníku k odpočinku

A Tay dokonce i s trochou trávníku k odpočinku

Stupa

Stupa

Plány na zítra

Plány na zítra

Výhled z opevnění

Výhled z opevnění

Maják

Maják

IMG_5314

Trochu moře

Trochu moře

A zase plánuje

A zase plánuje

Posted in Město, Nezařazeno, Srí Lanka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *